Samsun Web Tasarım Sokağı

Samsun Web Tasarım Sokağı'nı Daha Önce Duydunuzmu? Şahsen Biz Duymadık. Böyle Bir Sokakta Yok Zaten. Peki Neden Samsun Web Tasarım Sokağı Başlıklı Bir Yazı Yazma Gereği Duyduk? Kısaca Anlatalım...

Samsun Web Tasarım Sokağı Tamamen Bizim Hayal Gücümüzle Ortaya Çıkan ve Website Sahiplerine Seo Yazısı Yazma Konusunda Fikir Vermek Amacıyla Oluşturduğumuz Bir Sanal Söylem. Web Site Yaptıranların Birçoğu Hemen Web Sitem İlk Sırada Görünsün İstiyor. Oysa Unuttukları Birşey Var. Durup Dururken Web Siteniz İlk Sıralara Yükselmez. O Zaman İnsanın Aklına Şöyle Bir Soru Geliyor.

Biz Web Sitesini Boşunamı Yaptırdık?

Elbetteki Bu Yaklaşım Çok Yanlış. Web Siteniz İlk Yapıldığında İlk Sıralara Çıkmayabilir Ama Bu İşin Şartlarını Yerine Getirdiğinizde İlk Sıralarda Olmanız Çok Kolaydır. Bu İşin Kurallarını, Yöntemlerini Bilmemeniz Çok Doğaldır. Bu İşi Size Anlatmak, Öğretmek Bizim Görevimizdir. İsterseniz Kısaca Web Sitem Nasıl Üst Sıralara Çıkar Sorusunu Açıklıyalım.

Öncelikle Şunu Baştan Belirtelim. Web Site Yaptırmakla Web Siteyi İlk Sıralara Çıkarmak Aynı Şey Değildir. Web Site Yaptırmanın Adı Web Tasarım, Web Sitelerini Üst Sıralara Çıkarma Yöntemleri İse Seo ( Search Engine Optimization ) Yani Arama Motoru Optimizasyonu'dur. Bu İşlemler Birbirinden Tamamen Farklıdır Fakat Birbirinden Tamamen Bağımsızda Değildir. Yaptırdığınız Web Sitenin Altyapısını Seo Çalışmaları İçin Uygun Olması Gerekmektedir. Bunu Yapacak Olan Kişi İse Web Tasarımcınızdır. Web Tasarımcınız Web Sitenizi Seo Çalışmaları İçin Uygun Yapmış İse Geri Kalan İşlemler Büyük Ölçüde Sizin Becerinize Kalmıştır. Tabi Bu İş İçin Web Tasarımcınızla Anlaşıp Seo Çalışmaları'nı Ona Yaptırabilirsiniz. Bu Tamamen Size Kalmış.

Hangi İşlemleri Yaparsam Web Sitem İlk Sıralara Çıkar

Öncelikle Şunu Gözünüzün Gördüğü Bir Yere Not Edin. Emek Sarfetmeden Kesinlikle Web Sitenizi İlk Sralara Çıkaramazsınız. Seo Konusunda Yapılan Yanlışların Başında Web Sitelerine Yazı Eklememek Geliyor. Arama Motoru Sitenize Geldiğinde Neyi Dikkate Alacak? Elbetteki Yazıları. Sizin İnternet Sitenizde Yazı Yoksa veya Olan Yazılar Rasgele Üç Beş Cümle İle Yazılmış İse Hiçbir İşe Yaramaz. Gerek Ürünlerinizi Tanıtırken, Gerek Yaptığınız İşleri Tanıtırken, Gerek Seo Amaçlı Yazdığınız Yazıların Profesyonelce Hazırlanması Gerekmektedir. Bu Yazıları Yazarkende Tamamen Arama Motorlarına Yönelik Değil, Sitenizi Ziyaret Eden İnsanların Okuyabileceği ve Onlara Faydalı Olabilecek, İlgilerini Çekecek Şekilde Yazılmalıdır. Aksi Takdirde İnsanlar Sitenizde Yazılarınızı Okumak İçin Vakit Geçirmezler. Yazı Haricinde Daha Birçok İşlem Var Ama Sizin İçin Önemli Olan Web Sitenize Güzel Hazırlanmış Yazılar Eklemektir. Gerisini Seo Uzmanları Halleder.

İşte Samsun Web Tasarım Sokağı Başlıklı Yazı Bu Amaçla Yazıldı. Umarım Bu Sanal Yazımız Sizlere Arama Motoru Çalışmalarınız İçin Bir Örnek Teşkil Eder.

Şimdi Gelelim Samsun Web Tasarım Sokağı'na

Her Sektörde Böyle Sokaklar Vardır. Aynı İşi Yapan İnsanların Aynı Bölgelerde İşyeri Açtığı ve İnsanların Birşey Almak İçinde Hemen Oralara Gittiği Sokaklardır Bu Sokaklar. Arada Çekememezlik Olsada Esnaflar Sürekli Bir Dayanışma İçindedirler. Biz Sanal Olarak Söyledik Ama Samsunda Web Tasarım Sokağı Olabilir. Web Site Yaptıracak Olanlar Genelde Web Tasarımcılarla Yüzyüze Görüşüp Daha Sonra Site Yaptırıyorlar. Dolayısı İle Site Tasarımcıları'nın Bir Ofisi Olmak Zorunda. Bu Ofisler Samsun Web Tasarım Sokağında Olsa Hiçte Fena Olmaz.

Umarım Sitenize Ekleyeceğiniz Yazılar Konusunda Samsun Web Tasarım Sokağı Aklınızda Kalacak Bir Etki Yaratmıştır. Samsun Web Tasarım Ekibi Olarak Bol Kazançlı Günler Dileriz.

 

Müşteri Hizmetleri Departmanımız Sizlere 7/24 Hizmete Hazır